PROKOPOVÁ DOMINOVALA ČESKÉMU MASTERS

Po té, co Švéd Ricard Lockner zaostal na červencovém Czech Open za vítěznou Olivií Prokopovou z rakovnického Putt-golf clubu o pouhou jednu ránu, těšili se diváci na letošním Czech Masters v Horním Bezděkově na jejich souboj téměř marně. Švéd sice přicestoval, ale očekávané drama se tentokrát nekonalo!

I když se ani jeden z výše uvedených nepředvedl v tom nejlepším světle, nasadila Prokopová v průběhu prvního dne, kdy bylo sehráno šest okruhů, k takovému trháku, že bylo prakticky rozhodnuto. Vedla totiž o neuvěřitelných třináct ran. „Přesto jsem si velmi dobře uvědomovala, co všechno se může v našem sportu stát,“ připomíná sedmáctiletá hráčka.

Ta v prvním nedělním kole hrála takzvaně na jistotu, čímž dovolila Locknerovi náskok o čtyři rány stáhnout. „V posledním kole už musel Ricard hrát vabank a já mohla být naopak v naprostém klidu. I proto byl nakonec náš rozdíl jedenáct ran. Třetí skončil s odstupem dalších osmi ran Daniel Vlček. Samozřejmě jsem nadmíru spokojená s obhajobou nejcennějšího českého titulu, i když výsledek jsem si představovala o dvě – tři rány lepší,“ uvedla Olivia Prokopová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *